170 тисяч дорослого та близько тисячі дитячого населення Сумської громади вакциновано від ковіду. Чому зростає тяжкість захворювання серед дітей та які протипоказання до вакцинації мають найменші жителі міста?

За добу у Сумській громаді виявлено понад 500 нових випадків коронавірусу. На лікуванні перебуває 12 з половиною тисяч сумчан. Лікарі наголошують на зростанні тяжкості захворювання серед дітей.

Наталія СПІЧАКОВА, заступниця директора КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди»
«Якщо за 20 рік ми мали всього 160 дітей, які знаходились у стаціонарі з діагнозом ковід-19, то тільки за січень 22 року ми маємо до 200 дітей, які були проліковані з ковід-19 у стаціонарних відділеннях ковідної лікарні Святої Зінаїди дитячої» «Я хочу зауважити, що ми вперше отримали дітей, які потребують кисневої підтримки, які потребували кисневої підтримки через апарати ШВЛ», - Наталія СПІЧАКОВА, заступниця директора КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди»

Вакцинальна кампанія у Сумах триває. У громаді щеплено близько 170 тисяч дорослих, з них – 5,5 тисяч бустерною дозою.

Діти мають кілька протипоказань до щеплення, це анафілактична реакція після отримання першої дози та гостре захворювання на момент вакцинації. У разі останнього – щеплення відтерміновують. Нині у громаді вакциновано майже 1100 дітей.