4 кріоциліндри та кисневу станцію закупили у «Клінічну лікарню Святого Пантелеймона» Сумської міськради. Скільки ліжок забезпечено киснем, як працює обладнання та яку суму було витрачено на його придбання – дізнавалися наші кореспонденти.

Рівень госпіталізації хворих на ковід у Сумській області залишається високим. Тож зростає потреба лікарень в обладнанні.  

«У минулому році за кошти державного бюджету було закуплене кисневе обладнання для наших лікарень, які надають допомогу для ковідних хворих і, зокрема лікарня Святого Пантелеймона була одна із тих лікарень – лікарень першої хвилі, які отримали відповідне обладнання. Це були закуплені кріоциліндри, які безпосередньо забезпечують надання централізованого кисню для наших хворих, які особливо в період тяжкого перебігу хвороби потребують постійної кисневої підтримки», - Олена БОЙКО, заступниця голови Сумської ОДА

Лікарня Святого Пантелеймона Сумської міськради отримала 4 кріоциліндри – кожен об’ємом 500 літрів рідкого кисню.

Завідувачка інфекційним відділенням говорить, це обладнання значно спрощує роботу медиків і є необхідним для лікування хворих на коронавірус. Нині у відділенні перебуває 40 пацієнтів, із них 23 на централізованому кисні і двоє на концентраторах. З 23-х пацієнтів – п’ятеро на вентиляції легень.

У рамках програми Міністерства охорони здоров’я, лікарню Святого Пантелеймона обладнують ще й кисневою станцією, яка забезпечить централізоване постачання кисню до кріобалонів.