Чорнобильську зону закривають для відвідувань на невизначений термін - туроператори


"Повідомили, що з 19 лютого Чорнобильська зона закрита для туристичних відвідувань на невизначений термін. Офіційна причина озвучується як "технічні причини". Ми розуміємо, що, швидше за все, це пов'язано з загрозою російської агресії та близькістю до кордону з Білоруссю", - написав він.

За словами представника галузі, останнім часом, незважаючи на військову напругу, Чорнобиль відвідали багато українців та іноземних туристів, у тому числі перебувають в Україні з особистих причин або у зв'язку з роботою, оскільки зона знаходиться у Київській області, тобто у відносній близькості від столиці.

"У цих умовах ми розуміємо турботу про безпеку українців та іноземних гостей. Але зважаючи на те, що сучасні технічні засоби дозволяють у реальному часі бачити будь-які переміщення збройних сил усіх сторін і швидко на них реагувати, а також відсутність рекомендацій від влади залишити Київ, сподіваємось, що заборона на відвідування Чорнобиля вже скоро буде скасована", - зазначив Ємельяненко.

На його думку, такий крок сприяв би нормалізації ситуації, особливо з огляду на закінчення російсько-білоруських військових навчань на території Білорусі 20 лютого.

"Зараз до України, Києва та Чорнобиля прикута увага міжнародних ЗМІ, які розповсюджують інформацію про настрої українців та ситуацію в країні. У сучасній гібридній інформаційній війні чорнобильський туризм може стати важливим каналом поширення інформації про боєздатність української армії, її рішучу готовність дати відсіч будь-якому загарбникові та безпеці перебування у нашій країні", - вважає голова асоціації туроператорів.

За його спостереженнями світ сприймає чорнобильський туризм у прикордонній з Білоруссю місцевості як один із знакових маркерів стабільності України.

"Ми поважаємо рішення влади, яка дбає про забезпечення безпеки країни. І сподіваємося, що найближчим часом Чорнобильська зона буде відкрита для представників міжнародної спільноти, українців та ЗМІ, які спокійно почуваються під захистом ЗСУ на території нашої держави", - додав Ємельяненко.

 

https://www.ukr.net/news/details/society/89891490.html