Двоє шосткинців стали стипендіатами Президента України. Відповідний указ опубліковано на сайті Офісу глави держави. Стипендії призначені молодим письменникам і митцям у музичній, театральній, образотворчій, естрадно-цирковій та кінематографічній сферах. Хто з талановитих шосткинців удостоєний такої нагороди – розкажуть наші кореспонденти.

Свій шлях у театральному мистецтві Серафима Бондарець розпочала з виступів у студентському театрі СпєцСмєх. По закінченні коледжу відточувати акторську майстерність продовжила вже у Шосткинському народному театрі. Сьогодні Серафима є переможцем багатьох всеукраїнських конкурсів. Досягнення дівчини відзначені й на державному рівні. Вдруге вона стала стипендіатом Президента України.

"Вже вдруге було важче отримати цю нагороду, тому що ти розумієш, що тебе там знають, вдруге вже більш досконаліше перевіряють твої документи, і важко якось по-іншому писати свою автобіографію, знаходити по-іншому мотивацію свою.", - Серафима БОНДАРЕЦЬ – стипендіатка Президента України

Стипендія Президента України для молодих письменників та митців у різни сферах мистецтва призначається щороку. Її отримує молодь віком від 14 до 35 років. Сума стипендії дорівнює одному прожитковому мінімуму. Однак витратити ці кошти стипендіати мають на свій творчий розвиток.

Стипендіатом глави держави став ще один талановитий шосткинець, відомий не лише в Україні, а й за її межами. Одинадцятикласник Єгор Бахмут є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів. Перші кроки в музиці хлопець зробив у Шосткинській дитячій школі мистецтв. Його вчителька Ірина Тарасова говорить, Єгор – це справжній «музичний спортсмен».

Приємну звістку про призначення стипендії Президента України Єгор отримав під час участі у Міжнародному музичному форумі в Польші. Сьогодні він продовжує концертну діяльність вже в Україні, у Чернівцях. Ірина Тарасова переконана, президентська винагорода абсолютно заслужена.

Цьогоріч заяви на отримання президентської стипендії у різних сферах мистецтва подали 460 українців. Однак лише половині з них пощастило стати лауреатами.