Єврокомісія хоче розширити російський санкційний список, прийнятий в якості реакції на Крим, на п'ять пунктів, це можуть бути окремі особи або організації.
Про це повідомляє журнал Spiegel з посиланням на конфіденційний звіт німецького посольства в Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна. 

Повідомляється, що Литва, Болгарія, Румунія і Данія зажадали відповідних заходів щодо Росії вже минулого понеділка на зустрічі робочої групи представників країн ЄС.
На думку керівництва цих країн, це стало б "необхідною відповіддю Росії в світлі триваючої русифікації анексованих територій" в Криму.

У той же час зазначається, що, хто конкретно може потрапити в список, зі звіту не ясно.
Німеччина разом з Італією і Фінляндією спочатку скептично поставилася до пропозиції. На думку Німеччини, Італії та Фінляндії, необхідна більш детальна перевірка. Згідно з інформацією видання, до теперішнього часу МЗС Німеччини провів відповідну перевірку і завершив її, тому ФРН також згодна із заходами.
Як повідомлялося, канцлер ФРН Олаф Шольц вважає, що необхідно позбавлятися ілюзій про те, що санкції щодо Росії не матимуть наслідків для Німеччини. За словами німецького канцлера, у разі потреби потрібно діяти пропорційно.

Раніше повідомлялося, що Білий дім закликав американську індустрію мікросхем бути готовою до введення обмежень на експорт продукції до Росії в разі її вторгнення в Україну, включаючи потенційне блокування доступу РФ до глобального постачання електроніки. Крім того, Сенат США підготував пакет санкцій, який передбачає персональні обмеження проти Путіна, російських чиновників, а також ключових банківських установ, якщо Москва розпочне військові дії проти України.

https://ampbiz.censor.net/news/3311825/yevrokomisiya_hoche_rozshyryty_rosiyiskyyi_sanktsiyinyyi_spysok_spiegel