Формування добровольчих підрозділів, додаткове фінансування військових частин територіальної оборони, робота автоматизованої системи оповіщення та інформація для сумчан щодо дій у випадку надзвичайних ситуацій. Про це розповіли на брифінгу у Сумській міській раді.

Додаткові 2 мільйони гривень виділила Сумська міськрада для покращення матеріально-технічної бази військової частини А 7316. Раніше з міського бюджету було виділено 500 тисяч гривень на низку заходів, спрямованих на забезпечення діяльності формувань територіальної оборони.

1 лютого за підписом Сумського міського голови було надіслано листа командуванню сил тероборони ЗСУ щодо розгляду можливості прискорити утворення добровольчого формування Сумської громади. Оскільки без такого рішення не можуть підтримати ініціативи сумчан щодо вступу до підрозділу.

Добровольчі формування будуть підпорядковані командиру частини місцевої тероборони. Костянтин Сипченко наголошує, що існує певна процедура відбору осіб, які бажають стати до лав добровольчих підрозділів. Із ними укладатимуть контракт на три роки, крім того, будуть оцінювати стан здоров’я. Нині головне завдання командування військової частини – укомплектувати підрозділ резервістами і  зробити його максимально боєздатним.

Автономна система оповіщення міста, яка має 39 зовнішніх та 95 внутрішніх блоків,  випробувана та готова до повноцінної роботи. Її унікальність у тому, що вона не прив’язана ні до системи електропостачання, ні до обласної інформативної системи.

Для інформування громадян на сайті Сумської міськради створено розділ «Населенню при виникненні надзвичайних ситуацій». Там можна знайти карту з розміщенням захисних споруд та укриттів. Нині департамент інфраструктури міста опрацьовує питання про встановлення покажчиків на входах до вже перевірених підвальних приміщень житлових будинків.