Іспанія долучиться до санкцій проти Росії у разі нападу на Україну — глава МЗС
Міністр закордонних справ, ЄС і співробітництва Іспанії Хосе Мануель Альбарес Буено заявив, що Іспанія долучиться до санкцій Європейського Союзу (ЄС) у випадку нового нападу Росії на Україну. Проте їх не вводитимуть превентивно, оскільки санкції розробили як застереження.
Про це заявив іспанський міністр на спільній з очільником МЗС України Дмитром Кулебою пресконференції.
Хосе Буено заявив, що напружена ситуація має вирішуватися у форматі діалогу й іспанський уряд співпрацює із партнерами в рамках ЄС, НАТО та Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). На сьогодні погодили низку санкційних заходів, які будуть дуже швидко запроваджені у разі військової агресії проти України.


Поки головною метою не є запроваджувати санкції як попередження, а знайти рішення, що буде ґрунтуватися на міжнародному праві. Зокрема для того, щоб захистити європейські держави та принципи.
Стосовно постачання озброєння України міністр зазначив, що їхня політика полягає в мирному вирішенні ситуації. Голова МЗС Іспанії додав, що зараз час дипломатичних зусиль і переговорів, а не над “якимись гіпотетичними сценаріями, які поки що не відповідають реальності”.

https://bykvu.com/ua/bukvy/ispaniia-doluchytsia-do-sanktsii-proty-rosii-u-razi-napadu-na-ukrainu-hlava-mzs/