Легалізувати зброю для цивільного населення – з такою ініціативою виступив міністр оборони України. Хто з українців сьогодні має право отримати дозвіл на зброю і на яку саме? Які умови її зберігання вдома, та що загрожує громадянам в разі незаконного володіння і використання зброї – детальніше про це - далі.

Законопроект про обіг цивільної вогнепальної зброї вже виносили на розгляд ВР рік тому. Згідно пропозицій, право - отримати посвідчення власника зброї мали б усі працездатні громадяни України, які не мають медичних протипоказань, судимостей, та  не були притягнені до адмін. відповідальності протягом року. Тоді проект закону депутати не ухвалили. Нині подібний законопроект мають розглянути у парламенті на цьому тижні. З ініціативою легалізувати зброю для приватного користування виступив і міністр оборони України. На сьогоднішній день отримати дозвіл можна лише на окремі категорії зброї і лише із досягненням певного віку.

Сьогодні на Сумщині більше 27,5 тисяч людей офіційно є власниками зброї. Сумарно вони мають більше 33,5 тисяч одиниць вогнепальної збої і пристроїв: переважно - це мисливська гладкоствольна зброя, окрім цього, мисливська нарізна, газові пістолети і пристрої для відстрілу патронів. Для отримання дозволу на ці види зброї потрібно звернутись із відповідною заявою до поліції і надати перелік документів: медичну довідку, довідку про вивчення матеріальної частини зброї, спецзасобів, правил поводження з ними, платіжний документ, копії паспорту громадянина України і документ з органу Нацполіції про перевірку умов зберігання зброї.

Якщо людина має у власності або ж використовує зброю, яка не зареєстрована або не зареєстрована вчасно,  і на яку немає офіційного дозволу, у такому випадку її власник може понести адміністративну або навіть кримінальну відповідальність у вигляді від 3х до 7 років позбавлення волі.