Лісівники Сумщини демонструють кращі показники роботи лісової  галузі за 30 останніх років. Важливо, що ці досягнення  не менш переконливі  в масштабах  всієї потужної лісової галузі України. Так оцінив Голова Державного агентства лісових ресурсів України - Юрій БолоховЕць - підсумки господарської діяльності лісгоспів Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства у 2021 році. Самі лісоводи  провели підсумкову колегію та визначили завдання для колективів на 2022 рік.

Традиційно, підсумки річної роботи всіх 12 лісгоспів Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства детально обговорюють на відкритій колегії. Спільно аналізують: продуктивність праці, рентабельність роботи, раціональність використання ресурсів, обгрунтування витрат, та інші показники фінансово-господарської діяльності. Начальник обласного управління Віктор Чигринець говорить: державні лісогосподарські підприємства області сплатили  634 мільйони грн податків до всіх видів бюджетів. З цієї суми - майже 190 млн  отримали місцеві бюджети районів, міст і громад.

Чистий дохід від реалізації лісопродукції склав понад півтора мільярди грн., це майже на півмільйона більше, ніж у 2020 році, середня зарплата загалом по управлінню  склала  майже 24 тис грн. Понад 102 млн грн у лісгоспах Сумщини  вклали у розвиток власного виробництва. Зокрема, закупівлю сушильних камер, оновлення техніки для роботи по догляду за молодим лісом.

А встановлені 11 нових систем цілодобового відеоспостереження, пожежні вежі, придбаний протипожежний інвентар та проведення протипожежних навчань, дали очевидний ефект у захисті лісів від займань  – у 8 разів зменшилась їх кількість порівняно з 2020м.