У Глухові відбулося нагородження переможців проекту «ЕкоГлухів»


У жовтні та листопаді цього року глуховські школярі робили дуже важливу справу – вчилися бути екосвідомими. Вони вивчали теоретичний матеріал, набували практичних навичок сортування відходів, заповнювали спеціальні зошити, змагалися, грали, танцювали та робили багато інших корисних та веселих справ. Усі – у рамках проекту «ЕкоГлухів», який реалізується за програмою, яку втілює ЮНІСЕФ спільно з Фондом «Професійний розвиток Харкова» за підтримки ING Bank.

У процесі роботи у юних дослідників природи навіть власний прототип героя з'явився! І це Олександр МИРОШНИЧЕНКО – науковий співробітник ПП «Глухів», екоактивіст, засновник громадського сортувального сміття. Саме з нього зобразили мультяшного героя-супермена, символ ЕкоГлухова. Сам Олександр на церемонії нагородження переможців проекту не міг стримати сліз. Адже не очікував, що його справа може мати стільки прекрасних послідовників.

«Хіба я міг колись подумати, що мій збір пляшок та коробок приведе до таких масштабів? Це так круто! Бо те, чим я займаюся, не таке важливе, ніж те, що ви робите. У майбутньому ви вже ніколи не викинете на вулиці папірець чи порожню пляшку. Ви сортуватимете! Ваші діти ніколи не побачать сміття на вулиці. Ви цього не дозволите! Я не хочу, щоб ви в мені розчарувалися, тож продовжу цей рух на всеукраїнській арені. Ми зробимо наше місто прикладом для всього світу», – сказав Олександр.

Логічно, що вручати нагороди переможцям випала честь саме йому!

Екологічний проект виявився настільки своєчасним, вдалим та корисним, що його хочуть запровадити у сусідній Шостці.

Голова ГО «Птаха», спеціаліст сектору з питань інвестиційної діяльності Шосткинської міськради Ніна ПУГАЧ каже:
«Взявши приклад у божевільного Олександра Мірошниченка, молоді активісти пішли на війну за природу! Набрали військо палаючих сердець – треті, четверті, п'яті та шости класи міських шкіл разом із небайдужими керівниками – і почали звільняти з полону Глухівську землю, рослини, повітря, воду. Вони знають, що їх приклад наслідуватимуть і взяли на себе таку важливу роль першопрохідців – тих, хто прокладає шлях для всіх нас. ЕкоГлухів - це щасливе майбутнє вже з нами. Шостка готова приєднуватися до екоруху! ГО «Птаха» запросила глуховчан, щоб показали приклад та заряджали енергією!»

Діти вдячні за свої досягнення менторці проекту «ЕкоГлухів», екоактивістці Анастасії Мартиненко, його модераторці – керівниці гуртка «Екологія людини» Глухівського МЦПО Інні Гулакової, методистці дослідницько-експериментального відділу Глухівського МЦПО – всім причетним до екологічного. «Незважаючи на місце, яке ви зайняли сьогодні, головне, що всі ми з вами здобули перемогу над собою.

Ми робимо щось абсолютно нове для нас – почали створювати свій екостиль життя, і ця перемога дуже важлива для сучасного світу, що змінюється. Будьте у тренді – створюйте свій екостиль життя!» – побажала одна з юних екоактивісток Ангеліна ТРОША.

Ксенія Богданова