Оглянули центр в с. Мар’ївка Сумського району в рамках робочої поїздки на Сумщину заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку цифрових трансформацій і цифровізації Тарас ДЗЬОБА, заступник Міністра освіти і науки України Олексій ШКУРАТОВ, голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ та радник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир ГУК

Голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький, виступаючи на відкритті центру, подякував представникам науки та бізнесу Сумщини, які у співпраці можуть реалізовувати потужні й корисні проекти.
«Обласна влада спільно з наукою та бізнесом працює над тим, щоб на Сумщині була молочна переробка. Наше завдання − зробити все можливе, щоб молоко не відвозилось в інші регіони, а саме тут були переробні конкурентоздатні підприємства, які забезпечуватимуть соціальну сферу, школи, дитячі садочки якісними місцевими продуктами», – наголосив Дмитро Живицький.

Крім того, за його словами, створення центру дуальної освіти «СНАУ» – «Молоко Вітчизни» дасть можливість студентам отримати практичні навички безпосередньо на виробництві, а після закінчення навчання – робочі місця. Університет завдяки цьому центру готуватиме кваліфікованих фахівців на базі місцевого підприємства.  Бізнес матиме професійні кадри. І перш за все, це шанс для Сумщини, що молодь залишатиметься вдома, тут сплачуватиме податки, працюватиме, народжуватиме дітей.

Заступник Міністра освіти і науки України Олексій ШКУРАТОВ підкреслив, що бізнес, створюючи центри дуальної освіти, отримує переваги у вигляді готових фахівців, які через певний час навчання у цьому центрі, приходять на виробництво, починають працювати і дають хороший коефіцієнт корисної дії, збільшуючи в тому числі прибутки компанії.
Оглянувши потужності молочно-товарної ферми ТОВ «Молоко Вітчизни», радник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир ГУК зазначив, що у Національно-економічній стратегії визначено, що переробка – це одне із ключових завдань для аграрної галузі.
«Ваше підприємство автоматизоване, сучасне, співпрацює з освітою. Ви рухаєтесь у правильному напрямку, і ваша діяльність сприятиме економічному розвитку держави», – наголосив він.
Керівник групи компаній «Технологія» Володимир ЗАЄЦЬ зазначив, що це вже другий центр дуальної освіти на Сумщині, який вони відкривають на базі закладів вищої освіти. Один із таких сьогодні успішно працює у Машинобудівному коледжі СумДУ. Інший центр відкривається тут і готуватиме фахівців для переробки в аграрному секторі.
Ректор СНАУ Володимир ЛАДИКА відзначив, що університет чи не єдиний в Україні має таку співпрацю з аграрним бізнесом.
«Що це дає університету? Якщо ви подумаєте, що знання, то, ймовірно, помилитесь, – говорив він. – Справа не у знаннях, а в мотивації студента у майбутньому працювати за фахом. До нас приходять на навчання відмінники. Вони успішно закінчують університет, а потім, на жаль, ми не можемо їх відслідкувати, бо вони не йдуть у сільське господарство. А дуальна освіта дає університету вмотивовану молодь, яка, працює на сучасному виробництві під час навчання і продовжує це робити після закінчення вишу».