На Сумщині відзначили 103-тю річницю Соборності України. 22-го січня 1919 року, на Софійській площі в Києві, був публічно оприлюднений акт злуки двох частин України - це Українська Народна республіка зі столицею в Києві,  і Західноукраїнська Народна республіка, куди входили українські етнічні землі:  Східна Галичина, Закарпаття, та Буковина. Тривалий час території УНР та ЗУНР були під владою двох імперій: Російської та Австро-Угорської.

22 січня 2018 на київському Майдані загинули перші герої небесної сотні : вірменин Сергій Нігоян, білорус Михайло Жизнєвський, українець Юрій Вербицький.

Насправді ж, історія боротьби за українську волю й незалежність, налічує в українській історії сотні років - говорять сумчани. Тому в урочистий і водночас скорботний день збираються біля пам’ятника Тарасові Шевченку, вшанувати  103 річницю Соборності України.

Під шевченкове «Реве та стогне Дніпр широкий» обласні й міські посадовці несуть  квіти до Кобзаря,  що все життя мріяв і писав про вільну й незалежну  Україну.

На честь одного з найголовніших державних свят, вручені й почесні  державні звання, серед яких  Народний художник України - Олександру Чередниченкупочесні грамоти голови ОДА отримали працівники сфери освіти, керівник обласного краєзнавчого музею військові. Цінні подарунки від

Сумської обласної  ради вручили чорнобильцям-ліквідаторам, Почесні грамоти вручив і Сумський міський голова. Урочисті заходи завершили побажаннями:  миру Україні та головне – міцної усвідомленості  національної єдності.