Незабаром оплачувати товари та послуги можна буде електронними гривнями

Фахівці НБУ та Міністерства цифрової трансформації завершили розробку «дорожньої карти», яка регламентує порядок впровадження в Україні електронної національної валюти. Відповідно до заяви керівника міністерства М. Федорова пілотування e-гривні розпочнеться у поточному році.

Деталі:

Міністр наголосив, що заміщення паперових грошей електронними дасть можливість отримати безліч різноманітних переваг. По-перше, держава зможе заощадити на емісії та транспортуванні банкнот. По-друге, після запуску в Україні електронної гривні процес виплати субсидій помітно спроститься. Як приклад Федоров навів державну програму «єПідтримка», яка на даному етапі не передбачає переведення в готівку наданих урядом вакцинованим громадянам коштів.

Керівник цифрового відомства висловив переконання, що запуск e-гривні дасть можливість захистити простих українців від шахрайських дій. Усі операції з електронними грошима будуть відстежуватись у режимі реального часу. Грошові перекази, що викликають підозру, блокуватимуться в автоматичному режимі.

Федоров додав, що розробкою електронних нацвалютів займаються всі розвинуті держави нашої планети. Наша країна щодо цього винятком не є. Пілот із запровадження e-гривні буде запущений в Україні до кінця року, - підсумував міністр.

 

https://prostomob.com/83024-sovsem-skoro-oplachivat-tovary-i-uslugi-mozhno-budet-elektronnymi-grivnami