«Мистецтву віддані серця». Близько 50 творів у техніках акварелі та гобелену представлені на вернісажі, який присвячений пам’яті сумських художників Віктора та Галини Михайличенків. Побачити експозицію можна у Сумському обласному художньому музеї.

«Мистецтву віддані серця» – виставка пам’яті сумських художників Віктора і Галини Михайличенків. В експозиції 30 акварелей та 15 гобеленів з фондів музею і родинної колекції митців.

«Сама виставка є ретроспективною. Тут представлені твори, починаючи з 90-х років, з 94, 93-го і закінчуючи одним з таких останніх творів, Віктор Михайличенко в 2020 році написав «Зимова річка», саме зимовий пейзаж нашої Сумщини і нашого міста» - Ольга ПЛОХУТА, головна зберігачка Сумського обласного художнього музею ім. Онацького

Директорка музею згадує, тривалий час в театрі Щепкіна не було художника. І саме тоді, у 1993 році в Суми приїхав випускник Ташкентського художнього училища - Віктор Михайличенко.

Надія ЮРЧЕНКО, директорка Сумського обласного художнього музею ім. Онацького
- «І звісно, я захотіла познайомитися з художником. Коли, прийшла в майстерню, мене його декорації абсолютно не вразили, якось так. А на тумбочці лежали акварельки такі, акварельки. І я якось, вони мене просто захопили, вразили ці акварельки. Вони такі були духовні, такі були свіжі, такі були ну, невимушені, і в той же час професійний погляд був в цих акварелях. І я спитала, а він: «Та я тільки почав, я не знаю, у вас такі красиві місця, я приїхав сюди, Сумщина – це моя батьківщина. Я приїхав і мені захотілося трошки якось цю природу залишити собі на пам’ять» 

Акварель – улюблена техніка Віктора Костянтиновича. Його ліричні композиції, виконані в жанрах пейзаж і натюрморт, дихають легкістю, витонченістю і прозорістю. З такою ж майстерністю художник написав портрети своєї дружини, які нині представлені на вернісажі у Сумському музеї.