Наближення до «червоної» зони карантину, ріст захворюваності на коронавірус – ці питання обговорили під час апаратної наради при голові Сумської ОДА.

Більше 10 тисяч жителів Сумської області хворіють на коронавірус. Минулої доби виявили 856 нових випадків, госпіталізували 78 осіб. Ситуація ніби покращилася, але голова ОДА попереджає – радіти рано.

За рівнем захворюваності Сумщина – на другому місці в Україні. Порівняно з минулим тижнем темп приросту хворих зріс на 150 відсотків, кількість направлених до лікарень зразків досліджень наблизилася до максимуму за весь час пандемії. За таких умов Сумщина може опинитися в "червоній" зоні карантину.

Штам «омікрон» поширюється Сумщиною, тому жителів області закликають негайно вакцинуватися. На сьогодні в регіоні щеплено 860 тисяч мешканців, більше шести тисяч отримали бустерну та додаткову дози.

В області продовжують роботу мобільні групи, які контролюють дотримання карантинних обмежень. В Сумській ОДА нагадують - такі групи мають право складати адмінпротоколи після виявлених порушень.

Представники мобільних груп працюють у місцях скупчення людей. Зважаючи на ріст захворюваності, їхню діяльність не збираються припиняти.