Ще на початку осені тепловики звернулися до НКРЕ КП із клопотанням щодо встановлення нового тарифу на виробництво теплової енергії. До цього кроку, розповідає директор "Сумитеплоенерго" Дмитро Васюнін, спонукала, зокрема, зміна вартості вугілля з 67 до 130 доларів за тонну. Тариф на виробництво теплової енергії на ТЭЦ запрацював з 1 січня. А остаточний тариф прийнято 21-го.  Тож 20 днів, говорить Дмитро Васюнін, підприємство працює у збиток. Щодо тарифу, який у робочому порядку прийняв виконком - пояснює -  споживачі зміни не відчують.

Дмитро ВАСЮНІН, директор ТОВ «Сумитеплоенерго»

"Тариф, який наразі було прийнято виконкомом не буде застосовано до кінцевого споживача. В даному опалювальному сезоні всі споживачі, це стосується категорії населення, в платіжних дорученнях отримують нарахування за тим тарифом, який діяв у минулому році. Якщо з НДС то 1559 гривень"

Відповідно до меморандуму, що було підписано між офісом Президента, Кабінетом міністрів та Асоціацією органів місцевого самоврядування міст України місцеві бюджети за рахунок держпідтримки компенсують тепловикам різницю в тарифах. Щоправда, зазначає Дмитро Васюнін, порядок компенсації цієї різниці Сумською міською радою ще не прийнято, як і бюджет Сумської громади на поточний рік.

Дмитро ВАСЮНІН, директор ТОВ «Сумитеплоенерго»

"В разі, якщо підприємство не зможе вчасно розрахуватись за газ ми будемо автоматично переведені на більш дорогий тариф по газу, не льготний, який складає 6300, а тариф за 20 тисяч, всі ми розуміємо ці наслідки і сумська міська рада в особі депутатів також повинна це розуміти"

Щодо вугілля на складах сумської ТЕЦ – то його, говорить директор Сумитеплоенерго, немає зовсім. До, слова частка вартості вугілля у тарифі для населення складає 60 відсотків.

Дмитро ВАСЮНІН, директор ТОВ «Сумитеплоенерго»

"Це загально державна криза з твердим паливом, яка змусила нас використовувати замість твердого палива газ, який не в тарифі, який ще дорожче, тому зараз ми несемо колосальні збитки.

Перше судно з африканським вугіллям очікують не раніше 15 лютого.