Пацієнти зможуть оформити е-лікарняний без візиту до лікаря: як це зробити
“Пацієнти, які мають прояви грипу, гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, або гострого респіраторного захворювання можуть відкрити електронний лікарняний без візиту до лікаря“, – сказав він на брифінгу в середу.
Ляшко повідомив, що це передбачено в наказі МОЗ №233 “Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках”, який уже зареєстрував Мін’юст.
Міністр пояснив, що за наявності симптомів зазначених захворювань пацієнт може зателефонувати своєму лікарю й отримати від нього рекомендації щодо лікування.
За результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до п’яти днів, який є підставою для відкриття е-лікарняного.
“Якщо хвороба триватиме довше,пацієнт має звернутися до лікаря на особистий огляд для продовження терміну своєї непрацездатності шляхом створення нового медичного висновку“, – сказав Ляшко.
Такий підхід значно розвантажить лікаря і дасть змогу іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів із хворими COVID-19, пояснив глава МОЗ.

https://www.ukr.net/news/details/main/89707770.html