У Сумській ОДА заслухали командира 117 бригади територіальної оборони Сергія КИР’ЯНА та начальника обласного управління оборонної роботи, забезпечення законності та правопорядку Василя ОДАРЧЕНКА щодо проблем, пов’язаних із розміщенням в області підрозділів територіальної оборони, зокрема, відсутності в окремих приміщеннях, де розміщуються загони ТРО, теплопостачання та гарячого водопостачання.
«Я буду серйозно говорити з головами райдержадміністрацій, які, до речі, є керівниками району територіальної оборони,чому до сьогодні невирішені ці питання. Адже їх пряме завдання, щоб такі проблеми розв’язувалися оперативно, – наголосив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький. – Ситуація на кордоні з країною-агресором всім же відома. А територіальна оборона – це ті підрозділи, які спільно із Нацгвардією, Нацполіцією, іншими структурами здійснюють забезпечення охорони усієї критичної інфраструктури і важливих державних об’єктів в області».
Довідково. З 1 січня 2022 р. вступив у дію Закон України «Про основи національного спротиву». Статтями 13 та 14 Закону визначені повноваження обласних, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування щодо сприяння розбудові Сил територіальної оборони.
Відповідно до пункту 1 статті 8 Закону України «Про основи національного спротиву», в Сумській області утворено 1 Сумський міський та 5 районних батальйонів територіальної оборони.