Перерахунок здійснено автоматично на 3 361 особу та пенсію в середньому підвищено на 1 895 гривень.

За дорученням Президента України Володимира Зеленського, Уряд 10 грудня 2021 р. подав на розгляд до Верховної Ради України проект Закону України про покращення умов пенсійного забезпечення для інших непрацездатних батьків (матері/батьки) та дружин (дружину) загиблих, померлих (зниклих) безвісти ) осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Одержувачам пенсії з інвалідності з-поміж осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, а також пенсії у зв'язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа, проведено перерахунок відповідно до прийнятих Верховною Радою з ініціативи Уряду змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якими надано можливість цивільним особам обчислювати пенсію за інвалідністю із заробітної плати, визначеної із п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, як це було раніше передбачено для військових.

Перерахунок автоматично зроблено для 21,2 тисяч осіб з числа цивільних осіб та підвищено пенсію в середньому на 2 903 гривень.

В індивідуальному порядку органи Пенсійного фонду України по кожній пенсійній справі осіб із зазначених вище категорій, яким призначена пенсія відповідно до інших законів, визначають доцільність обчислювати пенсію за Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із заробітної плати, визначеної за п'ятикратним розміром мінімальної заробітної плати. Про прийняте рішення органи Пенсійного фонду України поінформують зазначених осіб шляхом надсилання листа або смс-повідомлення на номер мобільного телефону операторів мобільного зв'язку.

З 1 березня 2022 року пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», будуть проіндексовані.

З 1 січня 2022 року жінкам, які народилися в період з 1 січня 1962 р. до 31 грудня 1962 р., при зверненні вперше за призначенням пенсії за віком встановлюється щомісячне підвищення у розмірі 9 відсотків зазначеної пенсії.