Порошенко оголосили підозру в держзраді: що відомо на даний момент П'ятого президента України Петра Порошенка підозрюють у державній зраді і пособництві терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР". Держбюро розслідувань повідомило про підозру поштою, оскільки сам політик на даний момент знаходиться за межами країни.

РБК-Україна зібрало все, що відомо на даний момент. Петра Порошенка підозрюють у держзраді

Вдень 20 грудня стало відомо, що колишньому президенту Петру Порошенку підписали підозру в держзраді. Першим про це повідомив Олександр Турчинов.

Зі слів Турчинова, документ підписала не генпрокурор Ірина Венедиктова, а один з її заступників на прізвище Симоненко.

Незабаром ДБР підтвердило факт повідомлення підозри Порошенку. При цьому в Держбюро розслідувань зазначили, що через неможливість вручення письмового повідомлення про підозру особисто, воно було направлено за місцем проживання, реєстрації та за місцем роботи. В СБУ зазначають, що в основу підозри лягли свідчення свідків, висновки судових експертиз, аудіофайли, документи та інші докази.

Одним з них в є стенограма засідання Ради нацбезпеки і оборони, на якій Порошенко давав доручення щодо зриву контрактів на постачання вугілля з ПАР.

Як заявили в СБУ, докази свідчать, що Порошенко використовував надані йому президентські повноваження та інструменти, щоб контракти з пар були розірвані. Потім на вимогу представників РФ організував підписання від імені України контрактів на постачання вугілля з непідконтрольних територій.