150 тисяч гривень – перша премія, 100 тисяч – друга, і 50 тисяч гривень за третє місце. Такий призовий фонд визначений для  архітекторів - авторів кращого проєкту реконструкції площі Незалежності в Сумах. Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс готуються оголосити на початку лютого. В Сумській облдержадміністрації відбулось перше підготовче зібрання, де визначили завдання й вимоги до проєкту та склад конкурсного журі.

Площа Незалежності в історичному середмісті Сум уособлює давно минулу радянську епоху, і для міста стала нефункціональним і негармонійним простором, говорить очільник області.

Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ – голова Сумської ОДА - це транзитна площа на сьогодні,  люди проходять. Влітку свідомість втрачають від спеки, взимку сквозняк, холодно, тому нам її треба наповнити життям. і далі щоб позитивні зміни почали розповсюджуватись на все місто. Щоб ця площа дійсно відповідала вимогам часу, і сумчани могли тут щоденно проводити час, комфортно, зручно.

Вперше ідея проведення  конкурсу на кращий проєкт реконструкції площі Незалежності в Сумах прозвучала у липні минулого року.

Площа Незалежності знаходиться в історичному ареалі, серед комплексу архітектурних пам’яток національного значення, тому конкурсантам доведеться врахувати й генеральний план, який задає  рамки принципових містобудівних рішень, і  історичний аспект.