Спеціальним лазерним  буром  відкрили  заблоковану  коронарну  артерію і встановили  стент для вільного проходження крові до серця пацієнтки. Такими простими словами можна пояснити  унікальну операцію, яку вперше на Сумщині виконали кардіологи Сумської обласної клінічної лікарні у партнерстві з  лікарями столичного Інституту серця імені Миколи  Амосова.  Минулого року таких операцій в Україні виконано всього 4, тепер і Суми в переліку міст, де в галузі судинної хірургії опанували методику лікування однієї з найбільш поширених серцевих патологій. 

Конотопчанка Валентина щасливо посміхається: 27 січня в Центрі  рентген-ендоваскулярної хірургії з функцією реперфузійних втручань Сумської обласної клінічної лікарні жінці зробили унікальну операцію, завдяки якій вона житиме повноцінним життям. Розповідає: 15 років до операції вона постійно приймала пігулки, щоб просто дихати.

Кальциноз коронарних артерій серця розвивається поступово, бляшки вкривають внутрішні стінки судин, практично зцементовуються, звужують просвіт судин, утруднюють постачання крові до серця. Спочатку хвороба мало проявляється.