Авіакомпанія Turkish Airlines продовжила рішення призупинити виконання всіх рейсів зі Стамбула до кінця 25 січня через сильний снігопад.
Про це перевізник повідомив у своєму офіційному акаунті в мережі Twitter.
Раніше авіакомпанія повідомляла про намір відновити рейси з 13:00, однак згодом повідомила, що ці плани відкладено.
Аномальний снігопад ще вдень 24 січня заблокував роботу базового аеропорту Стамбула. Свою роботу в обмеженому режимі летовище відновило лише вдень, 25 січня.


За даними агентства Anadolu, в інші міста Туреччини було перенаправлено 33 літаки, які не змогли приземлитися в "Стамбульському аеропорту", в готелях було розміщено понад 5 тисяч пасажирів, чиї рейси були скасовані через негоду.
Аеропорт Стамбула зміг частково відновити прийом літаків 25 січня о 12:30 за місцевим часом.
Товщина снігового покриву в аеропорту перевищила 30 сантиметрів. Техніка, яка була у наявності, не дозволила оперативно проводити розчищення аеродрому. Через це літаки та наземний транспорт, який бере участь у доставці пасажирів, багажу та обслуговуванні авіалайнерів, виявилися заблокованими на стоянках.
Навантаження від снігу не витримав вантажний ангар аеропорту Стамбула. Його дах обвалився.
Як зазначає видання avianews.com, погані погодні умови належать до форс-мажорних чинників, а значить, пасажири не можуть розраховувати на додаткову компенсацію.


Якщо рейс скасовано, мандрівники будь-якої авіакомпанії можуть без штрафу повернути квиток або поміняти виліт на іншу дату.
Водночас авіакомпанія зобов'язана забезпечити своїх клієнтів готелем та харчуванням до вильоту наступного літака. Якщо авіаперевізник цього не робить, потрібно сплатити витрати самостійно, а потім написати претензію до авіакомпанії для компенсації коштів.


У своєму роз'ясненні Turkish Airlines заявила, що дозволить безкоштовно перенести виліт пасажирам навіть тих рейсів, які не були скасовані та заплановані на 26 та 27 січня. Доплата не застосовується якщо виліт переноситься на дати до 7 лютого 2022 року.
Також пасажири таких рейсів можуть запросити повернення квитків без сплати штрафу.
Як повідомлялося, за данимми "Украероруху", авіакомпанія Turkish Airlines минулого року здійснила 24 323 польоти в повітряному просторі України, зайнявши за цим показником перше місце.

https://www.avianews.com/world/2022/01/25/turkishairlines_cancelled_all_flights_from_istanbul_till25january_due_to_snowstorm/