Сьогодні потрібно терміново передивитися ставлення до українських виробників, адже в той час, коли у Європі встановлюється нульове ПДВ на продукти харчування, в Україні нічого подібного навіть не розглядалося.

Про це зазначає секретар аграрного комітету ВР Іван Чайківський, передає AgroPolit. Він зауважив, що будь-які соціальні проєкти мають спрямовуватися в кінцевому результаті на підтримку українського товаровиробника. «Чи за допомогою карток, чи за допомогою прямих дотацій для незабезпечених верств населення – це не дуже важливо.

Адже, коли ми будемо давати людям кошти, а за ці кошти вони будуть купляти іноземні товари – це не піде на користь Україні. І це не буде підтримкою. Нікого. Найдієвіша допомога – це відновлення вітчизняної економіки, забезпечення громадян гідною заробітною платою та пенсією. Звісно, що на це потрібен час та певні програми з відновлення економіки. А для підтримки людей, які знаходяться в критичній життєвій ситуації, дійсно, можна запровадити адресну допомогу, але скеровану на товари українського походження», – заявив Чайківський.
Він додав, що сьогодні вище керівництво країни не приділяє належної уваги економічним процесам. І все пущене на самоплив, в той час як у Європі більшість країн встановили нульове ПДВ для низки продуктів харчування, в Україні ці товари оподатковуються 20% і це загрожує стабільності роботи українських виробників, які вже перед новим роком казали про неможливість роботи в таких умовах.
На закиди про те, що зменшення ПДВ не передбачене бюджетом на поточний рік і немає програм компенсації, Чайківський заявив, що ми втратимо набагато більше, якщо позупиняються підприємства. Адже в такому разі держава недоотримає не лише ПДВ, а й ПДФО.

https://www.ukr.net/news/details/economics/89419608.html