В рамках створення практичної лабораторії у фаховому коледжі імені Івана Кожедуба встановили сонячні панелі. Якщо «зелена» енергія виявиться ефективною, досвід студентів впровадять і на інших інфраструктурних об’єктах Шосткинської громади.

У Шосткинському фаховому коледжі імені Івана Кожедуба взялися облаштовувати лабораторію альтернативної енергетики. Аби студенти могли досліджувати джерела «зеленої» енергії, тут вирішили встановити сонячні панелі.

"В січні ми тільки розпочали розробку цієї лабораторії, і вже були на фасад нашого коледжу повішені три панелі, дві панелі потужністю 540 Вт і одна панель трохи менша 260 Вт для того, щоб порівнювати якість сонячної енергії і для того, щоб можна було проводити експерименти і робити диференціацію", - Павло ПАТА – завідувач відділення комп’ютерно-інтегрованих технологій та інженерії Шосткинського фахового коледжу ім. І. Кожедуба

Всі дані з панелей автоматично потрапляють на комп’ютер. Студенти разом з викладачами розробили спеціальну програму, яка записує та систематизує температуру й потужність сонячних батарей. Ці дані у подальшому дослідять і проаналізують. Якщо виявиться, що панелі ефективні, досвід студентів можна буде впроваджувати на всій території Шосткинської громади.

Паралельно з лабораторією альтернативної енергетики у коледжі оновлюють й інші лабораторії. Все для того, щоб студенти могли на сучасному обладнанні відпрацювати отримані теоретичні знання.