У Шосткинській громаді планують сортувати сміття. Два еко-проєкти, які перемогли у конкурсі громадських ініціатив, будуть реалізовані вже цьогоріч. Задля роздільного збору відходів по місту облаштують 8 спеціальних майданчиків. Сортуватимуть сміття і в чотирьох старостинських округах.

Відтак, разом однодумцями розробив проєкт із роздільного збору відходів. Автори подали його на конкурс громадських ініціатив, де ініціатива отримала підтримку, а згодом матиме кошти для реалізації.

Схожий проєкт буде реалізовуватися в місті Шостка. Тут планується встановити 8 спеціальних майданчиків.

Шосткинська громада вже має досвід сортування сміття. Три роки тому в селі Миронівка за ініціативи місцевого приватного підприємця був облаштований аналогічний пункт збору відходів.

Спочатку люди були малоактивні й відмовлялися розділяти відходи, говорить Олег Бєлобородов. Довелося навіть відмовитися від контейнерів, натомість побудувати спеціальну конструкцію.

Зараз місцеві звикли, тож намагаються сортувати. Однак об’єми сміття невеликі, говорить підприємець, тож коштів від здачі відходів на переробку вистачає лише на послуги прибиральниці. Автори конкурсних проєктів переконані, що громаді вдасться збільшити об’єми відсортованого сміття, і в подальшому витратити отримані від переробки кошти на розвиток територій.