У Сумському національному аграрному університеті (СНАУ) відкрили Центр колективного користування науковим обладнанням з новітніх агротехнологій «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування» та провели демонстрацію критого зимового полігону.
Про це повідомляє прес-служба СНАУ.
Сумський національний аграрний університет один з небагатьох, що потрапив у першу хвилю створення центрів колективного користування науковим обладнанням на державному рівні для низки областей і ВНЗ.
У центрі зосереджене як високоякісне сучасне наукове обладнання, так і наукові кадри, що зорієнтовані на глибокі дослідження.
Учасникам заходу продемонстрували лабораторії хроматографії і спектрофотометрії, біохімічних досліджень, сучасних вегетативних досліджень, ПЛР-діагностики, науково-практичну лабораторію біотехнологічних досліджень IN VITRO, а також ознайомили з продукцією, що виготовляють на базі аграрного вишу.
Усім присутнім також представили унікальний проект, що реалізує Сумський національний аграрний університет – критий зимовий полігон, що не має аналогів в Україні. Smart полігон є частиною Центру точного землеробства СНАУ, його площа становить 800 м2. На ньому проводитимуться заняття для студентів-механіків, майбутніх фахівців агрономічних і будівельних спеціальностей, а також для підвищення кваліфікації працівників агропідприємств, де навчатимуть протягом року.