Укомплектованість резервістами і забезпеченість матеріально-технічною базою. Як організована робота підрозділів територіальної оборони на Сумщині та які перші дії населення у випадку воєнної загрози - говорили на брифінгу при голові Сумської облдержадміністрації.  

Бажаючих вступити до лав територіальної оборони на Сумщині значно побільшало, говорять військові. На сьогодні сили тероборони складають 6 батальйонів, які дислокуються у Сумах та п’яти районах області.

"На сьогоднішній день бригадою тер оборони завдання виконані, всі підрозділи знаходяться у пунктах постійної дислокації, на своїх місцях, укомплектованість на сьогодні дозволяє якісно виконувати поставлені завдання , котрі перед нами стоять і думаю ,найближчим часом ми укомплектуємся не нижче 100% особовим складом резервістів", - Сергій КИР’ЯН – командир бригади територіальної оборони

Стати резервістами в Україні можуть як чоловіки так і жінки, віком до 60 років. Вони мають пройти медкомісію і звернутись до військкомату із відповідною заявою та документами.

На нараді обговорили і план дій цивільного населення у випаду воєнної загрози. На сьогодні в Сумській області є більше тисячі захисних споруд - це протирадіаційні укриття та найпростіші сховища. Останні розташовані у підвалах житлових будинків.

"Підвали житлових будинків якраз і будуть місцями укриття для мешканців у разі настання НС , яка може бути пов’язана із військовим характером – арт обстріл, авіа наліт, це якраз ті місця, де треба людям перебувати у своєму будинку, всі задають питання – бомбосховища – загрози ядерної війни на сьогодні немає такої ситуації, щоб всі сходились  у бомбосховища немає", - Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ – голова Сумської ОДА

Жителів Сумщини закликають отримувати інформацію щодо укриття в їхніх будинках в управителів, ОСББ та в органах місцевого самоврядування. Аби чітко розуміти як швидко дістатися сховища  у разі надзвичайної ситуації.