Українці паніці не піддаються, однак експерти все ж радять завчасно підготувати «тривожну валізу». Чи дійсно вона потрібна та які речі необхідно туди покласти на випадок надзвичайної ситуації – дізнавалися наші кореспонденти.

Вже понад сім років Євгенія мешкає у Шостці. Коли в 2014-му році в її рідному Антрациті Луганської області почалися бойові дії, жінка вирішила, що треба рятувати себе і доньку. До переїзду готувалися в перервах між обстрілами. У невелику валізу спакувала документи, речі першої необхідності та одяг.

Щоб у разі надзвичайної ситуації не розгубитися і взяти із собою все необхідне, варто завчасно підготувати так звану «тривожну валізу». Для цього найкраще підійде рюкзак об’ємом від 25 літрів. Це оптимальний варіант, особливо якщо доведеться пересуватися пішки, каже Ігор Лакоза. Про спорядження для виживання знає не з чуток, адже є військовослужбовцем батальйону територіальної оборони й очолює дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки «Патріот», де вчить молодь основам виживання. Перш за все радить покласти до валізи запас води та їжі на два дні.

Ще одна важлива річ у валізі – аптечка. Її вміст кожен підлаштовує під себе. Однак туди обов’язково потрібно покласти бинт, вату, джгут, спиртові розчини, жарознижуючі та знеболюючі медикаменти. До тривожної валізи слід спакувати важливі документи та їх копії: водійське посвідчення, паспорт та усе, що ідентифікує людину та доводить права на її майно. Завчасно варто попіклуватися і про готівку.

До тривожної валізи слід додати сигнальні пристрої: свисток або ліхтарик з батарейками. Знадобиться ніж, сірники, довга мотузка та змінні джерела живлення для телефону. З предметів гігієни та одягу потрібно брати мінімум. Для зручності загальна вага екстреної валізи не повинна перевищувати 50 кілограмів.