«Увага всім» – саме так називається сигнал оповіщення про надзвичайні ситуації. Йдеться про тривожні сирени, які мають попередити громадян про небезпеку. У мирний час їх можуть увімкнути у випадку аварії на атомній станції, хімзаводі, при землетрусі та повені. У воєнний час вони означають повітряну тривогу або загрозу зараження. Як звучать тривожні сирени та що робити у разі їх увімкнення.

Звук сирени для мешканців Шосткинської громади не дивина. Систему оповіщення в місті періодично тестують, тож сигнал «Увага всім» люди чули не раз. Однак чи знають вони, що робити у випадку справжньої тривоги?

Сигнал «Увага всім» є головним засобом оповіщення населення про виникнення надзвичайної ситуації. Його можуть подавати гучномовці або ж місцеві підприємства.

Насправді сирена  - це знак уваги. Він означає, що трапилась надзвичайна подія.  Це може бути землетрус, аварія на підприємстві чи повітряна тривога. Далі слід чекати повідомлення. Точну причину надзвичайники  передадуть через офіційні канали.

Слід виконати всі рекомендації і поширити інформацію серед знайомих та близьких. За необхідності допомогти людям, які того потребують.

Якщо сигнал тривоги застав на роботі, то відповідні вказівки має надати відповідальна за цивільний захист особа. Як діяти у громадському транспорті розповість водій. Головне правило для всіх - зберігати спокій і не піддаватися паніці.