Вакцинуватися проти поліомієліту закликають сумчан медики,  адже хвороба є вкрай небезпечною: вражає нервову систему і може викликати повний параліч.

Шестирічна Софійка пригортається ближче до мами, бо як і всі діти трішки побоюється медичних маніпуляцій. Та кілька хвилюючих секунд у кабінеті щеплення дозволять дівчинці ніколи не дізнатися про поліомієліт.

"У нас ревакцинація, вже ідемо по другому колу, капали і поліо робили, мені спокійніше, коли дитина з прививками за календарем. Мені свого часу батьки робили і я вважаю це мій обов’язок робити дитині. Краще зробити один укольчик і забути про хворобу, трішки поплакала ну нічого." - Мати Оксана.

Привід для неабиякого занепокоєння торік надали Закарпаття та Рівненщина, де у дітей без щеплення виявили вірус поліомієліту. Востаннє спалах хвороби в Україні був зафіксований в 2015 році. За шість років ситуація повторилася. Відтак держава прийняла рішення щодо додаткової вакциналтної кампанії з поліомієліту.

Поліомієліт як і кір, кашлюк, правець, краснуха відноситься до так званих керованих інфекцій, тобто це ті захворювання, які можна повністю усунути шляхом вакцинації. Якщо ж цього не зробити наслідки можуть бути невтішними.

Вакцинації підлягають діти від 6 місяців до шести років. Двері кабінету щеплень амбулаторії номер три відкриті у вівторок, середу та четвер. Але бажаючих зробити відповідальний крок готові прийняти і поза графіком.